AutoCAD jest najpopularniejszą aplikacją CAD na świecie, korzystają z niej tysiące inżynierów na całym świecie. Jak możesz zyskać na znajomości tego programu? Czy warto uczyć się AutoCAD -a? Oto kilka powodów, dlaczego tak.

1. AutoCAD to konkretna umiejętność

Umiejętność obsługi programów to jedna z ważniejszych sekcji w CV każdego inżyniera.

Być może wydaje Wam się że AutoCAD nie robi już na nikim większego wrażenia, ale prawda jest taka, że większość osób po zajęciach z obsługi tego programu na studiach nie ma większego pojęcia o tym jak ten program rzeczywiście w pełni wykorzystać.

Rzekoma umiejętność wpisana do CV niejednokrotnie jest daleka nawet od podstaw w wielu przypadkach.

Wspomnę tylko o rysowaniu tabelki w zakładce MODEL a nie LAYOUT… a takich rzeczy niestety nadal uczą nas na studiach. Dlatego warto poświęcić czas na rzeczywistą naukę tego narzędzia, czas który zaprocentuje.

Rzeczywista umiejętność obsługi programu to tak na prawdę duży wyróżnik, rzadkość, która na pewno zostanie doceniona w pracy.

2. AutoCAD jest dla wszystkich

Ośmielę się powiedzieć, że AutoCAD może na pewnym etapie przydać się każdemu i nie mówię tu tylko o inżynierach.

Jeżeli interesujesz się drukiem 3D, projektowaniem małej architektury, budujesz dom, chcesz w szybki sposób przedstawić zarys swojego pomysłu, a brakuje ci umiejętności manualnych aby zrobić to odręcznie, AutoCAD to idealne narzędzie w którym zrobisz to precyzyjniej i szybciej.

3. AutoCAD to nie przeszłość

Może spotkacie się ze stwierdzeniami że AutoCAD to już przeszłość i nie warto inwestować swojego czasu w aplikację która szczyt swojej świetności ma już za sobą.

Prawda jest jednak zupełnie inna!  Większość biur projektowych nadal bazuje na AutoCAD-zie, a nawet jeśli pojawiają się w pracowniach również inne programy (np. Revit) , nie oznacza to bynajmniej eliminacji aplikacji typu CAD.

Nawet gdy biura projektowe szczycą się że modelują w pełni w 3D (m.in. BIM), tak na prawdę AutoCAD nadal pełni rolę wspierającą, a w niektórych obszarach może być na odwrót i to AutoCAD dominuje jako sprawdzone i szybkie narzędzie do rysowania np. detali.

Miną jeszcze lata, zanim CAD rzeczywiście zostanie wyparty przez nowsze technologie Póki jesteśmy w środku transformacji, musimy znać oba systemy.

4. AutoCAD – najlepszy na początek

AutoCAD jest stosunkowo łatwym programem. Jeśli dopiero zaczynasz, jesteś studentem kierunków technicznych to dobry sposób na oswojenie się z programami inżynierskimi do tworzenia dokumentacji.

Poznanie interfejsu pracy takiego programu ułatwi ci późniejszą naukę innych programów. Zauważyłem, że sam ucząc się kolejnych programów Autodesk, staje się to coraz łatwiejsze, m.in dzięki budowie wstążkowej interfejsów programów i podobnym układzie okienek i szacie graficznej.

 

5. AutoCAD – to nadal wymóg

AutoCAD jest też nadal podstawowym programem do projektów na studiach. Jeżeli miałeś już okazję samodzielnie na nim pracować prawdopodobnie wiesz ile frustracji może on cie kosztować.

Pomyśl ile czasu możesz zaoszczędzić jeśli będziesz mógł korzystać z tego narzędzia świadomie. Koniec z rozbijaniem linii wymiarowych, przerabianiem projektów kolegów, skalowaniem…

Pewnie znasz to uczucie, gdy skończyłeś/aś już część związaną z obliczeniami i został już ci „tylko” rysunek. Pamiętam, że nie znosiłem tego etapu, głównie dlatego, że w takich momentach wychodziły moje braki w umiejętnościach obsługi CAD-a.

Spróbuj usystematyzować zdobytą wiedzę i czerp przyjemność z rysowania.

 

Jak zacząć? 

Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z programem, przygotowaliśmy kurs od podstaw. 

Kurs przeznaczony jest dla każdego, kto chciałby zacząć, lub już projektuje w programie AutoCAD niezależnie do branży w jakiej pracuje.

Pierwsze lekcje zawierają obszerne wprowadzenie przydatne jeżeli jesteś początkującym użytkownikiem AutoCADa.

Kolejne lekcje to już kompletne projekty, na podstawie których prezentowane są kolejne narzędzia i funkcje programu. Przyda się on również osobom które chcą usystematyzować dotychczas posiadaną wiedzę.

Oto kilka recenzji, które zebrał omawiany kurs.

 

AutoCAD – podstawowy AutoCAD – podstawowy
4.83 5 18
zł349
Kupując ten produkt odblokowujesz dostęp do materiałów znajdujących się na stronie kursu.  Kurs przeznaczony jest dla każdego, kto chciałby zacząć, lub już projektuje w programie AutoCAD niezależnie do branży w jakiej pracujesz – znajdziesz przykłady dla siebie. Pierwsze lekcje zawierają obszerne wprowadzenie przydatne jeżeli jesteś początkującym użytkownikiem AutoCADa. Kolejne lekcje to już kompletne projekty, na podstawie których prezentuję kolejne narzędzia i funkcje programu. Jesteś studentem, a może już pracujesz? To nie ma znaczenia, ten kurs jest dla Ciebie.

 

Jeżeli czujesz się już nieco bardziej zaznajomiony z programem to polecamy kurs z poziomu zaawansowanego.

Kurs przeznaczony jest dla użytkowników posiadających już podstawową znajomość obsługi oprogramowania AutoCAD chcących znacząco poszerzyć swoje umiejętności o treści zaawansowane.

Świetny dla praktyków chcących zdobyć profesjonalne umiejętności usprawniające codzienną pracę i oszczędzające czas poświęcany na pojedynczy projekt, niezastąpiony dla studentów pragnących już na starcie kariery wykazać się umiejętnościami dostępnymi tylko wieloletnim projektantom.

Kurs zebrał już wiele pozytywnych komentarzy i stał się on  jedną z popularniejszych pozycji w naszej bazie.

 

 

AutoCAD – poziom zaawansowany AutoCAD – poziom zaawansowany
4.76 5 17
zł429

Kurs Certyfikowany Autodesk! - Online

Długość kursu: 5 h 30 minut Liczba lekcji: 23 Poziom zaawansowania: średniozaawansowany/zaawansowany Dla kogo przeznaczony: kurs przeznaczony jest dla użytkowników posiadających już podstawową znajomość obsługi oprogramowania AutoCAD chcących znacząco poszerzyć swoje umiejętności o treści zaawansowane.  Świetny dla praktyków chcących zdobyć profesjonalne umiejętności usprawniające codzienną pracę i oszczędzające czas poświęcany na pojedynczy projekt, niezastąpiony dla studentów pragnących już na starcie kariery wykazać się umiejętnościami dostępnymi tylko wieloletnim projektantom. Więcej informacji o kursie oraz lekcje przykładowe na stronie kursu

 

Co ważne kursy zostały nagrane przez doświadczonych certyfikowanych trenerów tej aplikacji. Po jego ukończeniu otrzymasz oficjalny certyfikat Autodesk, doceniany przez rynek.

 

 

2 komentarze
 1. Miłosz 2 lata temu

  Ten program przydaje się nawet laikom. Ja na nim projektowałem moją kuchnię 🙂

  • autor
   Szymon Janczura 2 lata temu

   To prawda, każdy na jakimś etapie mierzy się z projektowaniem czegoś, a AutoCAD jest bardzo uniwersalnym narzędziem.

   Jaki efekt? Kuchnia zgodna z projektem ? 😉

Napisz komentarz

2014 - ©2019 BIMV.PL

Skontaktuj się

Wyślij nam wiadomość, a my postaramy się na nią szybko odpowiedzieć. Możesz też zadzwonić na nr. 729675678

Wysyłanie
lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

lub     

Nie pamiętasz hasła ?

lub

Załóż konto