Revit jak każdy współczesny program chroni nas przed błedami generowanymi przez system bądź też przed tymi wynikającymi z naszej nieuwagi.

Całe szczęście w takich momentach możemy odnieść się do tworzonych kopii zapasowych, szczególnie w momencie gdy Revit wita nas przyjemnym komunikatem “File Corrupted”.

Wpis ten jednak o tym jak zmniejszyć liczbę tworzonych backupów a nie o tym jak z nich korzystać. Może niektórzy z Was zadadzą sobie pytanie, czy takie posunięcie nie wpłynie na bezpieczeństwo naszego projektu?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi jednak z dużym prawdopodobieństwem i bazując na własnym doświadczeniu mogę stwierdzić że domyślna wartość = 20 dla liczby tworzonych backupów jest zdecydowanie wartością aż nadto ostrożną. Zalety zmniejszenia tej wartości są oczywiste, chodzi o oszczędność przestrzeni na dysku. Przy dużych projektach zajmujących 200MB jest to wartość znacząca. Pomnóżmy 200MBx20 a otrzymamy 4000MB zajmowane tylko przez same backupy!! Ograniczenie tej liczby do 5 backupów wydaje się być dużo bardziej rozsądne.

Jak zmienić to ustawienie?

Wystarczy zwrócić uwagę na przycisk opcje, w trakcie zapisywania pliku. Zobacz wideo na górze.

Na marginesie wspominam również w nim o tym jak zmniejszyć częstotliwość pojawiania się okna przypominającego o zapisie pliku.

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Skontaktuj się

Wyślij nam wiadomość, a my postaramy się na nią szybko odpowiedzieć. Możesz też zadzwonić na nr. 729675678

Wysyłanie

©2019 BIMv All Rights Reserved

lub

Logowanie

lub     

Nie pamiętasz hasła ?

lub

Create Account