Informacje Podstawowe
Imię

Michał

O Mnie

Jestem absolwentem Politechniki Białostockiej na kierunku budownictwo, spec. Konstrukcje budowlane i Inżynierskie. Podczas studiów byłem bardzo aktywnym studentem m.in. przewodniczyłem w kole naukowym SKN Konstruktor, dzięki czemu miałem okazję poznać wielu ambitnych młodych inżynierów z całej Polski i Europy z racji uczestnictwa (z sukcesami) w wielu konkursach inżynierskich. Już wtedy zetknąłem się z modelowaniem 3D oraz metodą elementów skończonych, co zaowocowało rozpoczęciem kariery zawodowej w jednym z lokalnych biur projektowych, gdzie nabrałem pierwszego doświadczenia zawodowego – wykonywałem projekty warsztatowe oraz obliczenia całych hal stalowych.

Również jeszcze na studiach zacząłem swoją przygodę z programem Tekla Structures, w którym wykonałem model swojej pracy magisterskiej, czyli budynku wysokościowego. Model ten zgłosiłem do konkursu na najlepsze modele wykonane w Tekli, organizowanego przez dystrybutora programu i wygrałem główną nagrodę. 

Po studiach rozpocząłem pracę, w dużej korporacji projektowej gdzie miałem okazję zetknąć się z wielkimi projektami przemysłowymi oraz poznać zasady pracy dużej wielobranżowej pracowni projektowej. Po pewnym czasie zostałem zatrudniony w jednym z

warszawskich biur projektowych zajmujących się projektowaniem konstrukcji budowlanych z wykorzystaniem technologii BIM za pomocą programu Tekla Structures, gdzie pracuję do dziś.

Miałem okazję uczestniczyć w wielu różnorodnych projektach inżynierskich, zarówno polskich jak i zagranicznych.

Obecnie prowadzę projekt zagraniczny związany z modelowaniem konstrukcji drewnianych w programie Tekla Structures. Uczestniczę również w innych ciekawych projektach najczęściej związanych z konstrukcjami stalowymi.

Tytuł (zawód)

BIM Engineer