Panorama to rendering z możliwością obrotu o 360 stopni. Narzędzie przydatne w komunikacji pomiędzy projektantem a klientem . Za pomocą panoramy możemy jeszcze dokładniej zobrazować naszą wizję na aranżację przestrzeni. W tym wpisie postaram się krok po kroku wytłumaczyć jak szybko możemy stworzyć taką wizualizację.

Rendering ten wykonywany jest w chmurze, co pozwala nam na znaczne przyśpieszenie całego procesu. Chmura wykorzystuje możliwości kilkuset procesorów, dzięki czemu dysponujemy nieporównywalnie większą mocą obliczeniową. To tak jakby naszą wizualizację jednocześnie renderowało 100 komputerów.

Aby otrzymać dostęp do chmury wystarczy mieć konto subskrybenta lub edukacyjne Autodesk. Jeżeli Revit jest już zainstalowany na pewno posiadasz takie konto, teraz po prostu się zaloguj, klikając na pasek subskrybcji w prawym górnym rogu.

panorama-rendering

Kolejny etap to utworzenie widoku perspektywicznego.

  1. Przejdź na widok rzutu
  2. Przejdź na kartę Widok->(Lista Rozwijalna)Widok 3D -> Kamera
  3. Ustaw punkt początkowy
  4. Ustal punkt końcowy daleko poza obszarem budynku.
  5. Dostosuj widok, jego położenie, nachylenie, kąt patrzenia.

1.Kamera1.WidokPerspektywiczny

Teraz przejdziemy do wyboru ustawień renderingu w chmurze

  1. Przejdź na zakładkę Widok->Grafika->Renderuj w usłudze Cloud
  2. Wybierz typ wyniku : Panorama
  3. Revit automatycznie oblicza liczbę wymaganych jednostek Cloud aby wykonać dany rendering. Jeżeli posiadasz konto edukacyjne Jednostki Cloud są dostępne bez ograniczeń.
  4. Rozpocznij renderowanie

Uwaga: Pamiętaj, że ustawienia słońca a więc też cieni są kopiowane z ustawień danego widoku, więc przed wysłaniem modelu do chmury upewnij się, że słońce jest ustawione w korzystnym położeniu.

2. Renderuj w Usłudze Cloud3.Ustawienia3.Wysylanie

Podczas wysyłania możesz wybrać przycisk „Kontynuuj w tle” i dalej pracować nad innymi aspektami projektu. Jeżeli chcesz śledzić proces renderowania lub też sprawdzić czy wizualizacja jest gotowa wybierz przycisk Galeria Renderowania z zakładki Widok.

 

4.GaleriaRenderowania4.Galeria-Renderowanie

Gdy wizualizacja jest gotowa (zrobienie mojej trwało około 10min), możesz pobrać ją w formacie HTML lub też wysłać bezpośredni link swojemu klientowi, taki jak ten:

http://pano.autodesk.com/pano.html?mono=jpgs/5fa4b633-5a8b-4ff0-95ed-79504a7b6865

5.Pobierz5.Udostępnij

0 Komentarzy

Napisz komentarz

2014 - ©2019 BIMV.PL

Skontaktuj się

Wyślij nam wiadomość, a my postaramy się na nią szybko odpowiedzieć. Możesz też zadzwonić na nr. 729675678

Wysyłanie
lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

lub     

Nie pamiętasz hasła ?

lub

Załóż konto