Podcast. Wizualizacja architektoniczna. Omówienie narzędzi. Stan obecny i przyszłość. W jakim kierunku warto się rozwijać?

Wizualizacja architektoniczna to proces tworzenia cyfrowych modeli konstrukcji, budynków i przestrzeni przy użyciu złożonych metod modelowania i wydajnych komputerów renderujących. Ta dziedzina daje projektantom architektonicznym i deweloperom wiele narzędzi i technik, które mogą sprawnie wykorzystać.

Gościem odcinka jest Filip Gorzka autor kursu Lumion opublikowanego na naszej platformie. . Rozmawiamy o wykorzystaniu narzędzi takich jak Lumion, 3dsMax czym w zasadzie jest V-Ray i Corona. Postaramy się odpowiedzieć na pytanie jak nauczyć się tworzyć dobre wizualizacje, jakimi narzędziami dysponujemy obecnie oraz jakie są perspektywy rozwoju w tym kierunku. W rozmowie spróbujemy zarysować też perspektywę na przyszłość wizualizacji architektonicznych. Dowiesz się czym jest Unreal Engine i dlaczego warto jest inwestować swój czas w poznanie tego narzędzia.

Link do podcastu znajdziesz poniżej:

Słuchaj wszystkich odcinków podcastu inżyniera:

Znajdziesz nas też nas na najpopularniejszych platformach podcastowych
Spotify: LINK
Google Podcast: http://bit.ly/podcast_inz_google
Youtube: https://youtube.com/playlist

Jeśli chcesz dowiedzieć się na temat wizualizacji w architekturze więcej, koniecznie śledź naszą aktywność na blogu. Regularnie publikujemy nowinki oraz ciekawostki z branży, w tym właśnie z branży architektonicznej.

Już teraz chciałbym zaprosić cię do zapisania się do newslettera, jeżeli tworzone przez nas treści są dla Ciebie wartościowe.

Szymon Janczura

Revit & BIM Specialist

Od początku studiów temat BIM i Revit był moją pasją. Już wtedy zacząłem prowadzić jeden z pierwszych blogów o tej tematyce  (projektowaniebim.pl) oraz kanał youtube, na którym publikowałem jedne z pierwszych tutorialów z programu Revit w Polsce. Platformę BIMv.pl założyłem w 2016 roku. Lubię dzielić się wiedzą, którą zdobyłem w trakcie licznych spotkań z projektantami. Posiadam status autoryzowanego trenera Revit oraz certyfikaty na poziomie professional z modułów Revit Architecture i Structure (sprawdź tutaj). Na co dzień pracuję jako freelancer BIM. Mam za sobą współpracę z firmami w Polsce jak i za granicą. O jakości moich kursów mogą świadczyć liczne pozytywne opinie.

0 Komentarzy

Napisz komentarz

2016 - ©[current-year] BIMV.PL