12 osób bierze udział w kursie.

AutoCAD Plant 3D – projekt od A do Z

Dowiedz się jak wykonywać projekty instalacji przemysłowych w programie AutoCAD Plant 3D. Praktyczna wiedza, projekt wytłumaczony krok po kroku od A do Z.

Plant 3D
Instalacje przemysłowe
Modelowanie 3D

Średnia ocena kursu: (0.00/5)

Zakres: Kurs pokazuje w jaki sposób możemy wykonać projekt instalacji przemysłowej w programie AutoCAD Plant 3D. Rozpoczynamy od tworzenia dokumentacji technologicznej P&ID. Jest to podstawa do wykonania projektu w branży procesowej. Kurs obejmuje także proces tworzenia projektu 3D instalacji. Pokazuje w jaki sposób prowadzić rurociągi, dodawać urządzenia procesowe oraz armaturę. Na koniec dowiadujemy się w jaki sposób tworzyć dokumentacje na podstawie modelu 3D. Zapoznaj się z dokładną listą lekcji poniżej.

Dla kogo: Kurs przeznaczony jest dla osób, które dopiero zaczynają naukę programu AutoCAD Plant 3D. Wykonywany jest w nim podstawowy projekt instalacji przemysłowej. Kurs idealnie sprawdzi się dla studentów inżynierii procesowej, energetyki oraz mechaniki i budowy maszyn.

Dlaczego warto obejrzeć kurs: AutoCAD Plant 3D to aplikacja stworzona dla inżynierów i projektantów skomplikowanych instalacji rurowych. Jest to specjalistyczny program używany w branży procesowej oraz energetycznej. Przy obecnym deficycie specjalistów z tej dziedziny możesz dzięki temu kursowi zdobyć konkretną umiejętność, która wyróżni cię na rynku pracy.

 • null

  Długość

  3 godziny

 • null

  Poziom

  Podstawowy / Średn. zaawans.

 • null

  Czas dostępu

  na zawsze

 • null

  Opieka trenerska

  kontakt z autorem kursu

 • null

  Prywatna grupa i forum

  tylko dla uczestników kursu. Jak to działa ?

 • null

  Certyfikat

  Certyfikat BIMv

Michał Nowakowski

Magister inżynier – Mechanika i budowa maszyn – specjalizacja: maszyny i urządzenia przemysłowe. Konstruktor urządzeń ciśnieniowych.

Odkąd pierwszy raz zetknąłem się z oprogramowaniem CAD wiedziałem, że stanie się moją pasją. Kilka lat później utworzyłem kanał na YouTube poświęcony oprogramowaniu Autodesk Inventor, który rozwinął moje umiejętności i dzięki któremu rozpocząłem współpracę z BIMv

Moje wiedza opierają się na doświadczeniu i praktyce w zawodzie inżyniera. Obecnie prowadzę firmę Nowakowski Engineering.

Certyfikat BIMv

Taki certyfikat otrzyma każdy uczestnik naszego kursu! Zawarte w nim informacje pokazują jakie umiejętność nabył uczestnik naszych szkoleń. Dokument taki również możesz pokazać przyszłemu pracodawcy.

Aby go otrzymać również musisz zaliczyć wszystkie testy i lekcje znajdujące się w kursie.

Średnia ocena kursu: (0.00/5)

[course_clock_counter]

Moduły

Omówienie programu

W tym module dowiesz się jak rozpocząć pracę z AutoCAD Plant 3D. Poznasz widok startowy programu. Środowisko aplikacji oparte jest o tradycyjny AutoCAD. Dowiesz się jak zbudowane jest oprogramowanie i w jaki sposób korzystać z narzędzi. Poznasz Menu, wstążkę i dedykowane opcje związane z inżynierią procesową.

Lekcje

Rysunek P - ID

W lekcjach dotyczących Menadżera Projektu dowiesz się w jaki sposób rozpocząć nowy projekt. Nauczysz się tworzyć nowy rysunek technologiczny, model 3D oraz rysunek izometryczny. Poznasz zależności między plikami oraz prawidłową kolejność tworzenia dokumentacji.

Lekcje

Projekt 3D

Odcinki w tym module pokazują w jaki sposób zaprojektować instalację przemysłową w AutoCAD Plant 3D. Dowiesz się w jaki sposób konfigurować i dodawać do projektu 3D urządzenia procesowe takie jak: wymiennik ciepła, pompa oraz kolumna. Poznasz największą zaletę oprogramowania jaką są generatory urządzeń procesowym, dzięki którym w kilka minut można wstawić szczegółowy model aparatu, wyposażonego w króćce, barierki, podstawy oraz podpory. Dowiesz się w jaki sposób łączyć urządzenia rurociągami i jak wstawiać zawory do projektu.

Lekcje

Dokumentacja

W tym module poznasz kolejną funkcję oprogramowania, która oszczędza bardzo dużo czasu. Dowiesz się jak w automatyczny sposób generować rzuty izometryczne instalacji oraz jak dodawać do nich opisy i komentarze. Nauczysz się także tworzyć ortogonalne rzuty całej instalacji.

Lekcje

©2019 BIMv All Rights Reserved

Skontaktuj się

Wyślij nam wiadomość, a my postaramy się na nią szybko odpowiedzieć. Możesz też zadzwonić na nr. 729675678

Wysyłanie
lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

lub     

Nie pamiętasz hasła ?

lub

Utwórz konto