9 osób bierze udział w kursie.

AutoCAD Plant 3D – projekt od A do Z

W pakiecie: opieka certyfikowanego szkoleniowca !

Długość: 3h

Liczba lekcji: 44

Wersja programu : AutoCAD Plant 3D 2018

Poziom zaawansowania:  Podstawowy / Średniozaawansowany

Czas dostępu do kursu: wieczysty

Zakres: Kurs pokazuje w jaki sposób możemy wykonać projekt instalacji przemysłowej w programie AutoCAD Plant 3D. Rozpoczynamy od tworzenia dokumentacji technologicznej P&ID. Jest to podstawa do wykonania projektu w branży procesowej. Kurs obejmuje także proces tworzenia projektu 3D instalacji. Pokazuje w jaki sposób prowadzić rurociągi, dodawać urządzenia procesowe oraz armaturę. Na koniec dowiadujemy się w jaki sposób tworzyć dokumentacje na podstawie modelu 3D. Zapoznaj się z dokładną listą lekcji poniżej.

Dla kogo jest przeznaczony: Kurs przeznaczony jest dla osób, które dopiero zaczynają naukę programu AutoCAD Plant 3D. Wykonywany jest w nim podstawowy projekt instalacji przemysłowej. Kurs idealnie sprawdzi się dla studentów inżynierii procesowej, energetyki oraz mechaniki i budowy maszyn.

Dlaczego warto obejrzeć kurs: AutoCAD Plant 3D to aplikacja stworzona dla inżynierów i projektantów skomplikowanych instalacji rurowych. Jest to specjalistyczny program używany w branży procesowej oraz energetycznej. Przy obecnym deficycie specjalistów z tej dziedziny możesz dzięki temu kursowi zdobyć konkretną umiejętność, która wyróżni cię na rynku pracy.

Masz pytania dotyczące kursu? Zapoznaj się z naszym FAQ lub skontaktuj się z nami

Nazywam się Michał Nowakowski i jestem konstruktorem urządzeń ciśnieniowych. Magister inżynier – Mechanika i budowa maszyn – specjalizacja: maszyny i urządzenia przemysłowe. Odkąd pierwszy raz zetknąłem się z oprogramowaniem CAD wiedziałem, że stanie się moją pasją. Kilka lat później utworzyłem kanał na YouTube poświęcony oprogramowaniu Autodesk Inventor, który rozwinął moje umiejętności i dzięki któremu rozpocząłem współpracę z BIMv.pl. Podczas drugiego stopnia studiów poznałem oprogramowanie AutoCAD Plant 3D. Jest to zaawansowane narzędzie do tworzenia projektów procesowych. Poznaj je już dziś.

Szczegóły na Linkedin

Opinie o kursach autora:

Czas dostępu do kursu: wieczysty

Co należy zrobić aby otrzymać dostęp do kursu? Krok po kroku….

  1. Kliknij na przycisk znajdujący się na górze strony “odblokuj dostęp do kursu”
  2. Opłać kurs, jeżeli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem zaloguj się w trakcie zakupu. Lub też możesz to zrobić w trakcie procesu finalizacji zamówienia.
  3. Wybierz szybkie płatności aby otrzymać dostęp do kursów w ciągu kilku sekund.
  4. Gdy wpłata zostanie zaksięgowana, dostęp zostaje automatycznie przyznany. Wystarczy że zalogujesz się na swój profil i przejdziesz do zakładki: Moje Kursy. 

Kurs Certyfikowany BIMv

Lekcje Kursu

Moduły

Omówienie programu

W tym module dowiesz się jak rozpocząć pracę z AutoCAD Plant 3D. Poznasz widok startowy programu. Środowisko aplikacji oparte jest o tradycyjny AutoCAD. Dowiesz się jak zbudowane jest oprogramowanie i w jaki sposób korzystać z narzędzi. Poznasz Menu, wstążkę i dedykowane opcje związane z inżynierią procesową.

Lekcje

Rysunek P - ID

W lekcjach dotyczących Menadżera Projektu dowiesz się w jaki sposób rozpocząć nowy projekt. Nauczysz się tworzyć nowy rysunek technologiczny, model 3D oraz rysunek izometryczny. Poznasz zależności między plikami oraz prawidłową kolejność tworzenia dokumentacji.

Lekcje

Projekt 3D

Odcinki w tym module pokazują w jaki sposób zaprojektować instalację przemysłową w AutoCAD Plant 3D. Dowiesz się w jaki sposób konfigurować i dodawać do projektu 3D urządzenia procesowe takie jak: wymiennik ciepła, pompa oraz kolumna. Poznasz największą zaletę oprogramowania jaką są generatory urządzeń procesowym, dzięki którym w kilka minut można wstawić szczegółowy model aparatu, wyposażonego w króćce, barierki, podstawy oraz podpory. Dowiesz się w jaki sposób łączyć urządzenia rurociągami i jak wstawiać zawory do projektu.

Lekcje

Dokumentacja

W tym module poznasz kolejną funkcję oprogramowania, która oszczędza bardzo dużo czasu. Dowiesz się jak w automatyczny sposób generować rzuty izometryczne instalacji oraz jak dodawać do nich opisy i komentarze. Nauczysz się także tworzyć ortogonalne rzuty całej instalacji.

Lekcje

©2018 BIMv All Rights Reserved

BIMv - Społeczność

 

4121

lub

Logowanie

lub     

Nie pamiętasz hasła ?

lub

Create Account