Być może część z Was nie do końca przekonana jest do e-learningu i zastanawiacie się czy nie lepiej wybrać szkolenie stacjonarne? W tym wpisie postaram się wymienić podstawowe zalety nauki online. Zachęcam do zostawienia komentarza poniżej i podzieleniu się swoim doświadczeniem. 

1. Nie musisz wychodzić z domu

Jedni nazwą to lenistwem, drudzy wygodą, ale przede wszystkim uważam to za praktyczne i efektywne.

Może zrozumiesz mnie lepiej, gdy będziesz musiał dojechać na 8 rano na drugi koniec miasta na szkolenie stacjonarne i robić to codziennie przez kilka kolejnych dni.  E-learning pozwala na odbycie szkolenia siedząc przed biurkiem, w swoim pokoju, w miejscu gdzie umysł przyzwyczajony jest do nauki i koncentracji.

Dodatkowo pracujesz na własnym, znanym Ci sprzęcie i nie musisz denerwować się, że coś nie działa tak jak jesteś do tego przyzwyczajony.
Poza tym kto powiedział, że nauka nie może być przyjemnością? 

2. Własne tempo

Kursy online pozwalają Ci dostosować tempo nauki do własnych możliwości. Możesz oglądać po jednej lekcji dziennie, możesz ukończyć cały kurs w jeden dzień. Wszystko zależy od tego jak chcesz się uczyć i jakimi zasobami czasowymi dysponujesz. Możesz uczyć się o każdej porze dnia i nocy, to Ty decydujesz!

Dodatkowo szybkość nauki możesz regulować poprzez zatrzymywanie, cofanie czy ponowne odtwarzanie nagrania wideo.

Na kursie stacjonarnym ciężko jest osiągnąć takie rezultaty i niejednokrotnie mamy obawy przy prośbach skierowanych do trenera o powtórzenie po raz 3 tego samego zagadnienia. Tutaj wystarczy jedno kliknięcie myszki. Naukę możesz dzielić na odsłuchiwanie nagrań i robienie notatek, a dopiero później na pracę własną.

Proces uczenia staje się  wtedy uporządkowany i mniej chaotyczny niż w przypadku gdy musisz nadążyć za tym co dzieje się na ekranie rzutnika trenera i twojego monitora.

Na naszej platformie odtwarzacze video wyposażone są w przycisk wygodnego przewijania materiału video o 30sekund, czy też przyśpieszania bądź spowalniania szybkości odtwarzania. Możesz więc jeszcze precyzyjniej dopasować tempo nauki i tłumaczenia. 

 

 

3. Czas nauki

Być może niektórzy będą kalkulować czas szkolenia stacjonarnego vs długość nagrania kursu, chciałbym udowodnić że takie porównanie nie do końca ma sens, już tłumaczę dlaczego.

Na szkoleniu stacjonarnym jest zazwyczaj około 10 uczniów i jeden trener co już na wstępie dzieli dostępny czas na kursantów.

Po drugie w czas szkolenia stacjonarnego wliczona jest również praca własna, kiedy to kursanci pracują pod okiem trenera, oraz przerwy.

Po trzecie podczas szkolenia trener niejednokrotnie musi powtarzać pewne zagadnienia tak aby wszyscy kursanci równomiernie nadążali za materiałem.

Jak jest to rozwiązane przy kursie online ? Na naszych kursach masz bezpośredni kontakt do trenera, któremu możesz zadawać pytania, nie musisz walczyć o jego uwagę, u nas bez obaw możesz zadać każde nawet najprostsze pytanie.

Po drugie naukę własną pozostawiamy do Twojej dyspozycji. Do niektórych kursów załączony jest ebook, w którym znajdziecie również zestawy ćwiczeń, które możecie samodzielnie wykonać.

Po trzecie tak jak zostało to opisane w poprzednim akapicie to Wy decydujecie zagadnienia do powtórzenia. Często jest tak, że po ukończeniu kursu stacjonarnego wiedza szybko wyparowuje i pozostaje tylko w głowie niejasne skojarzenie „coś o tym było na kursie”, niestety czasu już się nie cofnie, nagrania wideo tak.

Co ważne kursy dostępne na BIMv.pl dają ci tak na prawdę  nielimitowany dostęp do materiałów tutaj zamieszczonych vs. około 20h na kursie stacjonarnym.

4. Cena

Kursy online są zazwyczaj dużo tańsze od kursów stacjonarnych. Jeśli nie jesteś studentem i dawno pożegnałeś/aś się ze zniżką studencką, kurs online może być najlepszym rozwiązaniem.

Kursy stacjonarne są droższe ze względu na większe koszty które musi ponieść organizator szkolenia jak np. koszt wynajęcia sali szkoleniowej. Kurs online umożliwia ci otrzymanie tej samej wiedzy za dużo mniejsze pieniądze.

5.* Certyfikat

Dodatkowym wyróżnikiem naszej platformy jest certyfikacja!

Po ukończeniu naszych kursów otrzymujesz taki sam certyfikat jak w przypadku uczestnictwa w podobnym kursie stacjonarnym.

Listę kursów certyfikowanych możesz znaleźć tutaj: TUTAJ.

 

A wy jaką formę kursu preferujecie? Online czy stacjonarny? 

Newsletter

Zapisz się na nasz darmowy newsletter, aby być na bieżąco z najnowszymi wpisami na blogu, promocjami i wydarzeniami BIMv

Podając nam swoje dane wyrażasz zgodę na przetwarzanie ich zgodnie z regulaminem portalu bimv.

Szymon Janczura

Revit & BIM Specialist

Od początku studiów temat BIM i Revit był moją pasją. Już wtedy zacząłem prowadzić jeden z pierwszych blogów o tej tematyce  (projektowaniebim.pl) oraz kanał youtube, na którym publikowałem jedne z pierwszych tutorialów z programu Revit w Polsce. Platformę BIMv.pl założyłem w 2016 roku. Lubię dzielić się wiedzą, którą zdobyłem w trakcie licznych spotkań z projektantami. Posiadam status autoryzowanego trenera Revit oraz certyfikaty na poziomie professional z modułów Revit Architecture i Structure (sprawdź tutaj). Na co dzień pracuję jako freelancer BIM. Mam za sobą współpracę z firmami w Polsce jak i za granicą. O jakości moich kursów mogą świadczyć liczne pozytywne opinie.

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

2014 - ©2019 BIMV.PL

Skontaktuj się

Wyślij nam wiadomość, a my postaramy się na nią szybko odpowiedzieć. Możesz też zadzwonić na nr. 729675678

Wysyłanie
 
lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

lub     

Nie pamiętasz hasła ?

lub

Załóż konto