Być może część z Was nie do końca przekonana jest do e-learningu i zastanawiacie się czy nie lepiej wybrać szkolenie stacjonarne? W tym wpisie postaram się wymienić podstawowe zalety nauki online. Zachęcam do zostawienia komentarza poniżej i podzieleniu się swoim doświadczeniem. 

1. Nie musisz wychodzić z domu

Jedni nazwą to lenistwem, drudzy wygodą, ale przede wszystkim uważam to za praktyczne i efektywne.

Może zrozumiesz mnie lepiej, gdy będziesz musiał dojechać na 8 rano na drugi koniec miasta na szkolenie stacjonarne i robić to codziennie przez kilka kolejnych dni.  E-learning pozwala na odbycie szkolenia siedząc przed biurkiem, w swoim pokoju, w miejscu w którym twój mózg przyzwyczajony jest do nauki i koncentracji.

Dodatkowo pracujesz na własnym, znanym Ci sprzęcie i nie musisz denerwować się, że coś nie działa tak jak jesteś do tego przyzwyczajony.
Poza tym kto powiedział, że nauka nie może być przyjemnością? 

2. Własne tempo

Kursy online pozwalają Ci dostosować tempo nauki do własnych możliwości. Możesz oglądać po jednej lekcji dziennie, możesz ukończyć cały kurs w jeden dzień. Wszystko zależy od tego jak chcesz się uczyć i jakimi zasobami czasowymi dysponujesz. Możesz uczyć się o każdej porze dnia i nocy, to Ty decydujesz!

Dodatkowo szybkość nauki możesz regulować poprzez zatrzymywanie, cofanie czy ponowne odtwarzanie nagrania wideo.

Na kursie stacjonarnym ciężko jest osiągnąć takie rezultaty i niejednokrotnie mamy obawy przy prośbach skierowanych do trenera o powtórzenie po raz 3 tego samego zagadnienia. Tutaj wystarczy jedno kliknięcie myszki. Naukę możesz dzielić na odsłuchiwanie nagrań i robienie notatek, a dopiero później na pracę własną.

Jest to szczególnie przydatne przy nauce oprogramowania. Jeżeli byłby to kurs z umiejętności miękkich jak np. komunikacja czy zarządzanie, gdzie interakcja w grupie jest niezbędna to zdecydowanie lepszy jest kurs stacjonarny. W przypadku software, nie ma innej ścieżki niż samodzielne klikanie i powtarzanie czynności na ekranie. 

Proces uczenia staje się  wtedy uporządkowany i mniej chaotyczny niż w przypadku gdy musisz nadążyć za tym co dzieje się na ekranie rzutnika trenera i twojego monitora. 

Na naszej platformie odtwarzacze video wyposażone są w przycisk wygodnego przewijania materiału video, czy też przyśpieszania bądź spowalniania szybkości odtwarzania. Możesz więc jeszcze precyzyjniej dopasować tempo nauki. 

 

 

3. Czas

Być może niektórzy będą kalkulować czas szkolenia stacjonarnego vs długość nagrania kursu, chciałbym udowodnić że takie porównanie nie do końca ma sens, już tłumaczę dlaczego.

Na szkoleniu stacjonarnym jest zazwyczaj około 10 uczniów i jeden trener co już na wstępie dzieli dostępny czas na kursantów.

Po drugie w czas szkolenia stacjonarnego wliczona jest również praca własna, kiedy to kursanci pracują pod okiem trenera, oraz przerwy.

Po trzecie podczas szkolenia trener niejednokrotnie musi powtarzać pewne zagadnienia tak aby wszyscy kursanci równomiernie nadążali za materiałem.

Jak jest to rozwiązane przy kursie online ? Na naszych kursach masz bezpośredni kontakt do trenera, któremu możesz zadawać pytania, nie musisz walczyć o jego uwagę, u nas bez obaw możesz zadać każde nawet najprostsze pytanie, na które chętnie odpowie. Do dyspozycji mają Państwo:

  • forum kursu
  • komentarze pod lekcjami
  • prywatne wiadomości

Do niektórych kursów załączony jest ebook, w którym znajdziecie również zestawy ćwiczeń, które możecie już samodzielnie wykonać. Kurs online to tak na prawdę skoncentrowana wiedza. Dobre kursy online poddane są postprodukcji, która sprawia że wszelkie zbędne zdania czy przerwy są usunięte. 

Co ważne kursy online są często nielimitowane czasowo jeśli chodzi o dostęp do materiałów vs. około 20h na kursie stacjonarnym. Patrząc na to z tej perspektywy, kursy online >> kursy stacjonarne. 

4. Cena

Kursy online są zazwyczaj dużo tańsze od kursów stacjonarnych. Jeśli nie jesteś studentem i dawno pożegnałeś/aś się ze zniżką studencką, kurs online może być najlepszym rozwiązaniem.

Kursy stacjonarne są droższe ze względu na większe koszty które musi ponieść organizator szkolenia jak np. koszt wynajęcia sali szkoleniowej. Kurs online umożliwia ci otrzymanie tej samej wiedzy za dużo mniejsze pieniądze.

5. Wartość kursu w oczach pracodawcy

Oczywiście jednym z częstszych motywatorów zapisów na szkolenia jest wyróżnienie się na rynku pracy. Istnieje przekonanie, że kurs online w oczach pracodawcy wyda się mniej poważny od stacjonarnego. Czy jednak jest to prawda? Często certyfikat ukończenia kursu online nie różni się niczym od tych wystawianych po kursach stacjonarnych. W obliczu zmieniającego się świata nikogo nie dziwi ukończenie kursu czy nawet całych studiów zdalnie. 

Najważniejszym wyróżnikiem będzie jednak zawsze wiedza i umiejętności. 

 

Szymon Janczura

Revit & BIM Specialist

Od początku studiów temat BIM i Revit był moją pasją. Już wtedy zacząłem prowadzić jeden z pierwszych blogów o tej tematyce  (projektowaniebim.pl) oraz kanał youtube, na którym publikowałem jedne z pierwszych tutorialów z programu Revit w Polsce. Platformę BIMv.pl założyłem w 2016 roku. Lubię dzielić się wiedzą, którą zdobyłem w trakcie licznych spotkań z projektantami. Posiadam status autoryzowanego trenera Revit oraz certyfikaty na poziomie professional z modułów Revit Architecture i Structure (sprawdź tutaj). Na co dzień pracuję jako freelancer BIM. Mam za sobą współpracę z firmami w Polsce jak i za granicą. O jakości moich kursów mogą świadczyć liczne pozytywne opinie.

0 Komentarzy

Napisz komentarz

2016 - ©2021 BIMV.PL

 
lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

lub     

Nie pamiętasz hasła ?

lub

Załóż konto