Wiemy, jak mało tutoriali i kursów z programu Tekla jest dostępnych na polskim rynku szkoleń. Jako platforma ze szkoleniami m.in. z zakresu projektowania BIM chcieliśmy to zmienić. Pierwsze kroki w tym kierunku postawiliśmy już jakiś czas temu, publikując kurs Tekla od podstaw. Teraz nadszedł czas na kolejny etap. Już 20 kwietnia premiera Tekla Structures – kurs zaawansowany dokumentacji konstrukcji stalowych.
Aż ciężko uwierzyć, że to już koniec naszej wspólnej pracy, podczas której przez kilka miesięcy przygotowywaliśmy razem z autorem kursu, Dawidem Dyrczem, cały szkielet koncepcyjny tego projektu. Szlifowaliśmy każdy szczegół, by w rezultacie zaprezentować Wam ten przełomowy dla polskiego użytkownika kurs. Naprawdę było nad czym pracować – kurs składa się z 11 modułów, na które składa się aż 45 lekcji. Łącznie ponad 8 godzin nagrań wideo z zaawansowaną wiedzą.
W kursie standardowo znajdziesz:
- wideo nagrania,
- pliki do lekcji,
- zamknięte forum dyskusyjne z opieką trenerska.
Konkludując, projekt powstał po to, by inżynierowie pracujący w Tekli mogli jeszcze lepiej poznać środowisko tego programu i znacznie poprawić wydajność swojej pracy.
O czym jest Tekla Structures – kurs zaawansowany dokumentacji konstrukcji stalowych?
W Tekla Structures – kurs zaawansowany dokumentacji konstrukcji stalowych zajmujemy tworzeniem dokumentacji warsztatowej konstrukcji stalowych z zaawansowanym wykorzystaniem dostępnych ustawień programu oraz rozszerzeń do Tekli, które automatyzują pracę. W kursie omówiono przygotowanie modelu do numeracji, a w szczególności sprawdzanie poprawności wprowadzonych danych BIM przy pomocy narzędzia organizator, po to, aby wyeliminować błędy, które są widoczne dopiero na rysunkach. Ponadto w kursie dowiesz się m.in. jak:
- dodawać i edytować tabele organizatora, sortować i zaznaczać je w modelu,
- redukować błędy modelowania, które zaburzają pracę z rysunkami,
- efektywnie sprawdzać kolizje,
- numerować modele konstrukcji stalowej,
- ustawiać style rysunków pojedynczych, zespołów, zestawczych i zbiorczych,
- zmieniać ustawienia zaawansowane, wpływające na wszystkie rysunki,
- tworzyć kreatory rysunków, które wybierają ustawienia na podstawie filtrów w modelu,
- korzystać z programów do automatyzacji pracy przy rysunkach zespołów, rysunkach zbiorczych, rysunkach balustrad,
- tworzyć tablelki rysunkowe oraz układy rysunków,
- eksportować rysunki do .dwg, .pdf oraz modelu do 3D, .ifc, .dwg, .stp.
Dla kogo jest ten kurs?
Ten kurs jest przeznaczony dla konstruktorów pracujących na co dzień z programem Tekla Structures chcących przyspieszyć swoją pracę. Poza tym dla każdego, kto uczy się programu i chce aplikować do pracy, w której wykorzystuje się Tekla Structures.
Zapisując się na kurs, należy mieć na uwadze, że jest to kurs dla „zaawansowanych”. Wymagana jest podstawowa znajomość programu Tekla Structures, obycie z interfejsem użytkownika, rozumienie metodyki BIM.
Co zyskają uczestnicy Tekla Structures – kursu zaawansowanej dokumentacji konstrukcji stalowych?
Z Tekla Structures możesz tworzyć dokładne modele 3D, które zawierają wszystkie dane potrzebne do budowy i konserwacji każdego typu konstrukcji.
Podczas całego kursu pokazujemy kursantom, co robić, by jak najefektywniej zarządzać opcjami zaawansowanymi programu oraz redukować najpopularniejsze błędy, tak aby praca w Tekli stała się efektywniejsza i nienużąca.
O kursie udało nam się porozmawiać bezpośrednio z autorem – Dawidem Dyrcz. Możecie wysłuchać tej krótkiej rozmowy poniżej. Dowiecie się z niej w skrócie czego możecie spodziewać się po szkoleniu.
Kim jest autor kursu?
Autorem kursu jest Dawid Dyrcz, inżynier budownictwa pracujący od ponad 7 lat w programie Tekla Structures. Na co dzień zajmuje się wykonywaniem dokumentacji technicznej konstrukcji stalowych oraz programowaniem rozszerzeń do Tekli.
Dawid Dyrcz przy tworzeniu rozszerzeń do Tekli skupia się na automatyzacji pracy. Jego znajomość programu oraz wieloletnie doświadczenie skłoniło go do zaprojektowania wielu rozwiązań, które pozwolą przyspieszyć i uprościć te etapy pracy w Tekli, które opierają się na przykład na mechanicznie powtarzanych czynnościach.
Co w tym wszystkim jest najlepsze?
Że w trakcie trwania kursu trzeba będzie wyrobić nowe dobre nawyki. Dawid Dyrcz to fachowiec z wieloletnim doświadczeniem, który zgodził się przekazać w kursie wiedzę o pracy w Tekli, którą gromadził przez ostatnie siedem lat!