Najnowszy kurs z programu Mudbox poszerza ofertę naszych kursów o branżę mediów i rozrywki. Jest to pierwszy kurs online z tego oprogramowania w j. polskim. Autor jest wybitnym specjalista w tej dziedzinie, na co dzień współpracujący z największymi markami z całego świata takimi jak BBC, Nike, Huawei, Sci-Fy czy muzeum w Dubaju, dla którego tworzył modele 3D zwierząt pod kątem druku 3D.

Co to Mudbox?

Mudbox to program do tworzenia cyfrowych rzeźb 3D podobny do ZBrush. Jest to program dużo tańszy od swojego głównego konkurenta (około 550zł / rok), więc jest świetną alternatywą (i to wcale nie mniej zaawansowaną) dla każdego, kto ma ograniczony budżet lub dla osób będących nowicjuszem w sztuce 3D. Mudbox integruje się z wieloma innymi programami 3D takim jak np. Maya, zapewniając bardzo naturalny workflow.

Cyfrowe rzeźbienie jest powszechną częścią pracy każdego artysty 3D, zwłaszcza pracy z bardziej organicznymi obiektami, takimi jak np. twarze. Sam proces jest bardzo podobny do rzeźbienia w glinie w świecie rzeczywistym. Modele są precyzyjnie definiowane przy użyciu zestawu pędzli (brushes), co pozwala na dodawanie szczegółów, które są znacznie trudniejsze do osiągnięcia w tradycyjnym modelu pracy w programach 3D.

Podczas pracy nad trylogią Władca Pierścieni firma Skymatter opracowała to oprogramowanie, aby usprawnić procesy kreacji postaci. Po raz pierwszy został użyty jako pełny produkt pod marką Mudbox w King Kong (2005). Mudbox znajduje zastosowanie w branży gier oraz szeroko pojętej branży rozrywkowej w tym filmie i reklamie.

Zalety Mudbox

Zaletą korzystania z Mudbox są potężne narzędzia do rzeźbienia i pędzle.

Ogólnie rzecz biorąc, można utworzyć siatkę bazową o niskiej liczbie wielokątów w tradycyjnym oprogramowaniu do obsługi wielokątów 3D, takim jak 3ds Max lub Maya. Stamtąd możesz zaimportować  go do Mudbox, aby dodać więcej szczegółów.

Mudbox łączy się z całym oprogramowaniem Autodesk, co czyni go dobrym wyborem w porównaniu z innymi programami do rzeźbienia.

Jeżeli zawsze chciałeś(aś) pracować w branży kreatywnej, czujesz że to właśnie w niej realizujesz swój potencjał, to warto poznać narzędzie, które pozwoli Ci przelać swoją wizję do cyfrowego świata 3D. Kurs ten jest wprowadzeniem do Mudbox od zupełnych podstaw.

Mudbox przykłady zastosowania w praktyce.

Posłuchaj podcastu z autorem kursu

Co w kursie?

Szkolenie stanowi mini kompendium pracy w programie Mudbox. Będziesz po nim potrafił(a) wykonać model twarzy postaci oraz nałożyć na nią tekstury. Do szkolenia możesz podejść jak do wprowadzenia do bardzo obszernego tematu modelowania postaci. W kolejnych kursach autora, które ukażą się już niebawem, poznasz zaawansowane funkcje i metodykę tworzenia postaci od strony zaawansowanej. Wiedza zdobyta w tym kursie stanowi pierwszy krok w kierunku kariery Artysty 3D.

Poniżej znajdziecie przykładowy model, który będziecie umieli samodzielnie utworzyć po zakończeniu szkolenia.

Zobacz video, w którym autor opowiada o kursie

Dołącz do kursu.

Kornel Makarowicz

Artysta 3D/2D

Jestem niezależnym artystą 3d/2d. Pracuję w branży od prawie 17 lat. i w tym czasie współpracowałem z największymi firmami takimi jak: The Mill, Glassworks, Jellyfish Studios, Seed Animation Studios, Art&Graft, Crawley Creatures i wiele innych…

Główne programy w których się specjalizuję to: Maya, Softimage, Mudbox, Marvelous designer, Photoshop. Pracowałem nad rozwojem postaci/rekwizytów przy produkcjach filmowych, telewizyjnych i reklamowych.

Moje portfolio możecie znaleźć pod tym linkiem: https://kornelmakarowicz.com/portfolio/

0 Komentarzy

Napisz komentarz

2016 - ©[current-year] BIMV.PL