Jeśli jesteś przedsiębiorcą, na pewno zauważyłeś, że zmieniający się rynek pracy i rozwój technologii powoduje konieczność podnoszenia kwalifikacji pracowników. Na szczęście dzięki Krajowemu Funduszowi Szkoleniowemu możesz dofinansować różnego rodzaju szkolenia, kursy, a nawet studia podyplomowe sobie i swoim pracownikom. Poprawi to sytuację twojego zespołu oraz zwiększy konkurencyjność firmy. Wspaniale!

Pewnie zastanawiasz się, jakie kryteria musisz spełniać, jeśli chcesz skorzystać z dofinansowania z Bazy Usług Rozwojowych. Przygotowaliśmy dla ciebie krótkie kompendium wiedzy, które wprowadzi cię w temat finansowania szkoleń i pomoże podjąć jedyną słuszną decyzję.

Komu przysługuje dofinansowanie?

Z programu dofinansowań mogą korzystać mikro, małe oraz średnie przedsiębiorstwa z prawie wszystkich województw (poza mazowieckim i pomorskim). O dofinansowanie do szkoleń mogą starać się również osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą.

Dobra wiadomość, przysługuje mi dofinansowanie. Ale jakiej wielkości?

Maksymalne limity kwotowe różnią się w zależności od siedziby wnioskodawcy. Dofinansowanie, jakie możesz uzyskać, wynosi zazwyczaj od 50 do 80%. Oprócz lokalizacji znaczenie ma wielkość przedsiębiorstwa i spełnianie lub niespełnianie innych, dodatkowych warunków (np. objęcia wsparciem pracowników w wieku 50 lat i więcej), które mogą różnić się w zależności od przyjmującego twój wniosek operatora (choć orientacyjnie widełki to od 3 000 do 6 000 zł na uczestnika szkolenia).

Oczywiście otrzymanie mniejszej kwoty dofinansowania nie wyklucza uczestnictwa w szkoleniu droższym, ale wtedy musisz pamiętać, że resztę kwoty będziesz musiał dopłacić ze środków prywatnych.

Jakie szkolenia są dofinansowywane?

Dofinansowaniem objęte są tylko i wyłącznie szkolenia wpisane do Bazy Usług Rozwojowych. Nasza firma spełnia Standard Usług Szkoleniowo-Rozwojowych SUS 2.0., co oznacza, że można uzyskać na nasze szkolenia dofinansowanie.

sus 2.0 standard szkoleniowy

Co musisz zrobić: krok po kroku

Jeśli jesteś zainteresowany naszym szkoleniem i nie możesz uporać się z wnioskiem lub jeśli nie znalazłeś interesującego cię szkolenia na koncie naszej firmy w BUR, skontaktuj się z nami za pomocą formularza lub zadzwoń, a udzielimy ci konsultacji. Możesz również od razu zadzwonić do operatora swojego województwa, który ma obowiązek poprowadzić cię przez proces rejestracji.

Napisz do nas na adres:  poczta@bimv.pl. Możesz również zadzwonić pod numer +48729675678.

Jeszcze dokładniejsze informacje odnośnie do dofinansowania i procesu rejestracji znajdziesz tutaj:

Szymon Janczura

Revit & BIM Specialist

Od początku studiów temat BIM i Revit był moją pasją. Już wtedy zacząłem prowadzić jeden z pierwszych blogów o tej tematyce  (projektowaniebim.pl) oraz kanał youtube, na którym publikowałem jedne z pierwszych tutorialów z programu Revit w Polsce. Platformę BIMv.pl założyłem w 2016 roku. Lubię dzielić się wiedzą, którą zdobyłem w trakcie licznych spotkań z projektantami. Posiadam status autoryzowanego trenera Revit oraz certyfikaty na poziomie professional z modułów Revit Architecture i Structure (sprawdź tutaj). Na co dzień pracuję jako freelancer BIM. Mam za sobą współpracę z firmami w Polsce jak i za granicą. O jakości moich kursów mogą świadczyć liczne pozytywne opinie.

2 komentarze
  1. matthias-bk 2 lata temu

    Spoko sprawa. Na liście kursów bazy usług rozwojowych brakuje samodzielnego kursu Autocad – poziom zaawansowany, czy będzie on dostępny w najbliższym czasie?

Napisz komentarz

2016 - ©[current-year] BIMV.PL