Czy w przyszłości do projektowania nie będzie potrzebne oprogramowanie CAD zainstalowane na dysku komputera?

Twórcy Onshape z pewnością odpowiedzą, że tak. Wystarczy jedynie dostęp do Internetu. A wszystko to dzięki platformie Onshape, która pozwala na edytowanie oraz dzielenie się swoimi projektami na różnych stacjach roboczych, tabletach lub nawet smartfonach. Proces projektowania przebiega w chmurze, co pozwala na odciążanie zasobów naszego komputera. Pakiet obecnie pozwala na tworzenie brył 3D, zespołów oraz dokumentacji 2D.

Onshape wydaje się świetnym rozwiązaniem dla hobbystów, których nie stać na drogie systemy. Duże biura projektowe w dobie globalizacji z pewnością docenią łatwość wymiany informacji oraz mobilność systemu.

Zapraszam zainteresowanych do zapoznania się z samouczkiem oprogramowania Onshape.

 

Michał Nowakowski

konstruktor

Z wykształcenia mgr. inż. Mechanika i budowa maszyn – specjalizacja: maszyny i urządzenia przemysłowe. Konstruktor urządzeń ciśnieniowych.
Odkąd pierwszy raz zetknąłem się z oprogramowaniem CAD wiedziałem, że stanie się moją pasją. Kilka lat później utworzyłem kanał na YouTube poświęcony oprogramowaniu Autodesk Inventor, który rozwinął moje umiejętności i dzięki któremu rozpocząłem współpracę z BIMv. Zdobyta wiedza opierają się na doświadczeniu i praktyce w zawodzie inżyniera. Obecnie prowadzę firmę Nowakowski Engineering.

0 Komentarzy

Napisz komentarz

2016 - ©2021 BIMV.PL

   
lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

lub     

Nie pamiętasz hasła ?

lub

Załóż konto