Revit modelowanie terenu od A do Z w nowej wersji.

Od wersji Revit 2024 proces modelowania terenu uległ zmianie.

W skrócie zmiany te można opisać w następujący sposób:

  • teren zbudowany jest z warstw podobnie jak strop, czy dach, możemy więc dodawać elementy takie jak podsypka, podbudowa itp.
  • pojawiła się nowa kategoria TOPOSOLID, pozostawiając jednocześnie kategorię TOPOGRAPHY dla starych wersji modeli terenu,
  • Elementy takie jak strop, ściany fundamenty mogą wycinać teren w ten sposób powstaje wykop,

Proces tworzenie terenu w nowej wersji omówiłem w nowym kursie Revit dom jednorodzinny od A do Z. Poniżej jedna z lekcji kursu, w której pokazuje jak modelować teren w Revit 2024.

Szymon Janczura

Revit & BIM Specialist

Od początku studiów temat BIM i Revit był moją pasją. Już wtedy zacząłem prowadzić jeden z pierwszych blogów o tej tematyce  (projektowaniebim.pl) oraz kanał youtube, na którym publikowałem jedne z pierwszych tutorialów z programu Revit w Polsce. Platformę BIMv.pl założyłem w 2016 roku. Lubię dzielić się wiedzą, którą zdobyłem w trakcie licznych spotkań z projektantami. Posiadam status autoryzowanego trenera Revit oraz certyfikaty na poziomie professional z modułów Revit Architecture i Structure (sprawdź tutaj). Na co dzień pracuję jako freelancer BIM. Mam za sobą współpracę z firmami w Polsce jak i za granicą. O jakości moich kursów mogą świadczyć liczne pozytywne opinie.

0 Komentarzy

Napisz komentarz

2016 - ©[current-year] BIMV.PL