Język interfejsu Revit możemy bardzo szybko zmienić bez potrzeby instalowania całego programu na nowo. W tym wpisie pokażę wam jak to zrobić w kilku prostych krokach. Cała operacja powinna zająć kilkanaście sekund. Na koniec dodam małą wskazówkę od siebie jak pracować równolegle na kilku wersjach językowych.

Krok 1. Zlokalizuj ikonę Revit

Znajdź ikonę programu Revit na swoim pulpicie.

Krok 2. Kliknij prawym przyciskiem myszy na ikonkę Revit i wybierz Właściwości (ostatnie na liście)

Krok 3. Zmień kod języka w ścieżce 'Element docelowy’

zmiana jezyka programu revit

Sztuka polega na wpisaniu odpowiedniego kodu językowego. Dwa najbardziej popularne to oczywiście język polski -> PLK i angielski -> ENU. Możemy oczywiście wybrać dowolnie inny język korzystając z kodów w tabelce poniżej.

JęzykKod językaDziała w RevitDziała w Revit LT
English – United StatesENU
English – United KingdomENG
FrancuskiFRA
NiemieckiDEU
WłoskiITA
JapońskiJPN
KoreańskiKOR
PolskiPLK
HiszpańskiESP
Uproszczony chińskiCHS 
Tradycyjny chińskiCHT 
Portugalski brazylijskiPTB 
RosyjskiRUS 
CzeskiCSY 

Przykładowo jeśli chce aby język mojego interfejsu był np. Hiszpański, ścieżka element docelowy będzie wyglądać następująco:

C:\Program Files\Autodesk\Revit 2022\Revit.exe” /language ESP

Krok 4. Zatwierdź zmianę klikając Ok lub Zastosuj i zamknij okno Właściwości.

Wskazówka

Ja na swoim pulpicie mam równolegle dwie wersje językowe, Polską i Angielską. Jeżeli też chcesz uzyskać podobny efekt, skopiuj ikonkę skrótu Revit na pulpicie a następnie wprowadź odpowiednie kody językowe do każdej z nich. W ten sposób w zależności od potrzeb możesz szybko uruchomić dowolną wersją językową programu.

Szymon Janczura

Revit & BIM Specialist

Od początku studiów temat BIM i Revit był moją pasją. Już wtedy zacząłem prowadzić jeden z pierwszych blogów o tej tematyce  (projektowaniebim.pl) oraz kanał youtube, na którym publikowałem jedne z pierwszych tutorialów z programu Revit w Polsce. Platformę BIMv.pl założyłem w 2016 roku. Lubię dzielić się wiedzą, którą zdobyłem w trakcie licznych spotkań z projektantami. Posiadam status autoryzowanego trenera Revit oraz certyfikaty na poziomie professional z modułów Revit Architecture i Structure (sprawdź tutaj). Na co dzień pracuję jako freelancer BIM. Mam za sobą współpracę z firmami w Polsce jak i za granicą. O jakości moich kursów mogą świadczyć liczne pozytywne opinie.

0 Komentarzy

Napisz komentarz

2016 - ©2022 BIMV.PL

 
lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

lub     

Nie pamiętasz hasła ?

lub

Załóż konto