Indeks górny i dolny często potrzebny jest w tworzeniu różnego rodzaju opisów w programie AutoCAD. W tej instrukcji krok po kroku nauczysz się jak go dodawać na dwa sposoby: w nowszej i starszej wersji programu AutoCAD.

Pierwszy sposób na dodawanie indeksu górnego AutoCAD (nowe wersje)

1.Pierwszym etapem jest zawsze utworzenie pola tekstowego.

2.Następnie zaznaczamy wybrany fragment, którego indeks górny chcielibyśmy utworzyć i ze wstążki z zakładki Edytora tekstu wybieramy symbol indeksu górnego

Drugi sposób dodawania indeksu górnego AutoCAD (starsze wersje)

1. Na końcu tekstu, w którym chcesz dodać indeks górny umieść znak ^, (skrót: Shift + 6)

2. Zaznacz tekst i kliknij prawym przyciskiem myszy, aby wywołać menu kontekstowe. Z listy wybierz polecenie 'piętrowy’ (w wersji ang. stack).

Wideo tutorial indeks górny AutoCAD

Jeżeli ta instrukcja nie była dla Ciebie jasna, zapraszam do zapoznania się z tym krótkim tutorialem video:

Michał Gierasimiuk

AutoCAD Certified Instructor

Absolwent budownictwa warszawskiego SGGW oraz UTP w Siedlcach, Autoryzowany Instruktor Autodesk. Posiadam certyfikaty Autodesk Certifed Professional. Specjalizuję się w oprogramowaniu Autodesk AutoCAD, Autodesk AutoCAD Electrical oraz Autodesk Fusion 360. Od kilku lat prowadzę zajęcia stacjonarne z obsługi wymienionych programów. Stale wykorzystuję i doskonalę swoje umiejętności poprzez praktyczną pracę projektową dla kontrahentów w Polsce i zagranicą. Prywatnie pasjonat snookera.

0 Komentarzy

Napisz komentarz

2016 - ©2022 BIMV.PL

 
lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

lub     

Nie pamiętasz hasła ?

lub

Załóż konto