Dostęp do wszystkich moich kursów możecie uzyskać w ramach subskrybcji, jeżeli już ją wykupiliście, pewnie zastanawiacie się w jakiej kolejności przerabiać szkolenia. W tym celu opracowałem krótką listę z moim komentarzem.

Wpis skierowany głównie dla początkujących. Jeżeli jesteś już trochę bardziej doświadczony, sama lista lekcji podpowie Ci od którego kursu zacząć. Pamiętaj że masz pełną swobodę w ramach wykupionego dostępu. Możesz oglądać lekcje po kolei zgodnie z sugestią zawarta w tym wpisie jak i „skakać” po interesujących Cię zagadnieniach.

Sugerowana kolejność ARCHITEKTURA

1. Revit modelowanie BIM dla architektów

Zaczynamy od totalnych podstaw, łącznie z omówieniem interfejsu i opanowaniem podstawowych komend.

2. Revit dokumentacja BIM

dokumentacja w programie revit

Gdy mamy już opanowany temat modelowania, możemy przejść do generowania na jego podstawie dokumentacji.

3. Revit dom jednorodzinny od A do Z

dom jednorodzinny revit

Kurs idealnie sprawdzi się po dwóch poprzednich. Możesz potraktować go jako weryfikację swoich umiejętności, gdyż wykonujemy w nim krok po kroku praktyczny przykład gotowego projektu domu jednorodzinnego. Kurs też doskonale sprawdzi się dla osób, które mają za zadanie np. przerysowywanie dokumentacji CAD do świata BIM Revit.

4. Revit tworzenie rodzin. Biblioteki BIM

Wchodzimy na poziom zaawansowany. Tworzenie własnych bibliotek to kolejny szczebel drabiny aby zostać ekspertem w programie Revit. Temat jest na tyle osobny, że kurs możesz równolegle przerabiać również po ukończeniu szkolenie nr 2 na tej liście.

5. Revit bryła koncepcyjna. Conceptual Mass.

Bryła koncepcyjna to tak na prawdę osobny typ rodziny. Środowisko modelowania bryły ma jednak osobne reguły, które warto poznać. Szczególnie jeśli chcesz tworzyć zaawansowane formy i koncepcje architektoniczne.

6. Revit fazy etapy i opcje

Fazy i opcje projektowe to rozbudowane zagadnienie w środowisku projektowym, które również warto poznać szczególnie jeśli zajmujesz się np. tematem przebudowy, remontu lub korzystasz z BIM-u na etapie rozważania opcji projektowych.

model bim etapy revit

Sugerowana kolejność KONSTRUKCJA

1. Revit modelowanie BIM w konstrukcji

Choć narzędzia stosowane przez konstruktorów wydają się być bardzo podobne do tych z których korzysta architekt, to pewne reguły są trochę inne i wymagają większej precyzji. Dlatego warto rozpocząć od tego szkolenia, w którym zaczynamy od zupełnych podstaw łącznie z omówieniem interfejsu.

revit structure

2. Revit dokumentacja BIM

dokumentacja w programie revit

W tym miejscu niedługo pojawi sie kurs dedykowany dokumentacji typowej dla konstruktorów. W między czasie w tym szkoleniu znajdziesz masę przydatnej wiedzy o charakterze uniwersalnym dla różnych branż.

3. Revit hala stalowa

Praktyczny projekt hali stalowej, poszerzający wiedze z pierwszego kursu.

model hali stalowej w programie revit

4. Revit tworzenie rodzin. Biblioteki BIM

Wchodzimy na poziom zaawansowany. Kurs to tak na prawdę nauka parametryzacji geometrii. Wiedza zawarta w szkoleniu wykracza poza branże, choć znajdziesz w nim również moduł dedykowany konstrukcji.

To tyle jeśli chodzi o moje szkolenia. Pamiętaj że nowe kursy, które planuję niebawem publikować i aktualizować automatycznie trafią na twój profil o czym będziesz osobno informowany za pośrednictwem wiadomości email. Jeśli masz jakieś pytania możesz je zadać na forum kursu, którego jesteś uczestnikiem lub napisać nam na adres poczta@bimv.pl

Szymon Janczura

Revit & BIM Specialist

Od początku studiów temat BIM i Revit był moją pasją. Już wtedy zacząłem prowadzić jeden z pierwszych blogów o tej tematyce  (projektowaniebim.pl) oraz kanał youtube, na którym publikowałem jedne z pierwszych tutorialów z programu Revit w Polsce. Platformę BIMv.pl założyłem w 2016 roku. Lubię dzielić się wiedzą, którą zdobyłem w trakcie licznych spotkań z projektantami. Posiadam status autoryzowanego trenera Revit oraz certyfikaty na poziomie professional z modułów Revit Architecture i Structure (sprawdź tutaj). Na co dzień pracuję jako freelancer BIM. Mam za sobą współpracę z firmami w Polsce jak i za granicą. O jakości moich kursów mogą świadczyć liczne pozytywne opinie.

0 Komentarzy

Napisz komentarz

2016 - ©[current-year] BIMV.PL