Problem, z którym bardzo często spotykają się moi kursanci jest brak bibliotek (rodzin revit), które z jakiegoś powodu nie zostały pobrane w trakcie instalacji. W tym krótkim wpisie wytłumaczę jak taki problem rozwiązać.

Przejdź do sekcji Dodaj Usuń Programy w swoim systemie Windows.

Ja robię to wpisując hasło „odinstaluj”. Wybieram Aplikacje i funkcje

aplikacje i funkcje w systemie windows

Odszukaj pozycję na liście „REVIT CONTENT LIBRARIES”

Upewnij się, że program Revit jest wyłączony w trakcie wykonywania następnych kroków. Po zaznaczeniu Revit Content Libraries wybierz odinstaluj (nazwa może być myląca w następnym kroku pojawi się okno z szerszą możliwością wyboru). Wybierz wersję Revit-a którą chcesz modyfikowac, jeśli na twoim komputerze znajduje się np. Revit 2019 i 2020.

revit content libraries w systemie windows

Wybierz opcję „Dodaj usuń składniki”

dodaj usuń biblioteki revit

Zaznacz biblioteki krajów, które chcesz pobrać.

Zazwyczaj wybiera się bibliotekę Poland oraz USA Metric. Jeżeli jesteś ciekawy co znajduje się w bibliotece innych państw, polecam zaznaczenie też krajów takich jak Germany (Niemcy) czy United Kingdom (Wielka Brytania). Nie zaznaczaj wszystkich państw, niepotrzebnie obciążysz swój dysk zbędnymi danymi! Możesz wybrać bibliotekę domyślną np. Polish. Kliknij Dalej…

lista krajów i bibliotek bim revit

Poczekaj aż biblioteki zostaną pobrane.

Długość tego procesu jest uzależniona od szybkości twojego łącza i odpowiedzi z serwera Autodesk. Może to zająć nawet kilkadziesiąt minut

Gdy instalacja dobiegnie końca uruchom program Revit…

Sprawdź czy biblioteki zostały pobrane wybierając zakładkę na wstążce Wstaw -> Wczytaj Rodzinę. Powinien pojawić się katalog domyślny wskazany na etapie instalacji. Na zdjęciu u mnie był to katalog Polish. Aby zobaczyć katalogi innych państw przejdź do katalogu nadrzędnego.

biblioteki bim katalog revit rodziny
Szymon Janczura

Revit & BIM Specialist

Od początku studiów temat BIM i Revit był moją pasją. Już wtedy zacząłem prowadzić jeden z pierwszych blogów o tej tematyce  (projektowaniebim.pl) oraz kanał youtube, na którym publikowałem jedne z pierwszych tutorialów z programu Revit w Polsce. Platformę BIMv.pl założyłem w 2016 roku. Lubię dzielić się wiedzą, którą zdobyłem w trakcie licznych spotkań z projektantami. Posiadam status autoryzowanego trenera Revit oraz certyfikaty na poziomie professional z modułów Revit Architecture i Structure (sprawdź tutaj). Na co dzień pracuję jako freelancer BIM. Mam za sobą współpracę z firmami w Polsce jak i za granicą. O jakości moich kursów mogą świadczyć liczne pozytywne opinie.

0 Komentarzy

Napisz komentarz

2016 - ©2021 BIMV.PL

Skontaktuj się

Wyślij nam wiadomość, a my postaramy się na nią szybko odpowiedzieć. Możesz też zadzwonić na nr. 729675678

Wysyłanie
 
lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

lub     

Nie pamiętasz hasła ?

lub

Załóż konto