4 osób bierze udział w kursie.

Średnia ocena kursu: 5.00/5

CATIA V5 Modelowanie powierzchniowe

W tym kursie dowiesz się fundamentalnych podstaw z projektowania powierzchniowego czyli jak tworzyć skomplikowane kształty przy zachowaniu ciągłości krzywej.

Cena: 189,00 

Moduły

0 lekcji Zwiń listę lekcji
zobacz więcej

Info

  • Długość 7 godz. 28min
  • Poziom średnio zaawans.
  • Czas dostępu na zawsze
  • Opieka trenerska kontakt z autorem kursu
  • Prywatna grupa i forum kursu tylko dla uczestników kursu
  • Certyfikat imienny certyfikat BIMv

Średnia ocena kursu: 5.00/5

Czego się nauczysz:

✔Czym jest ciągłość krzywej
✔Jak korzystać z obiektów typu wireframe
✔Jak projektować powierzchnie z zachowaniem ciągłości
✔Jak modyfikować istniejące powierzchnie
✔Jak analizować powierzchnie i sprawdzać ich poprawność
✔Czym są 3D Curve
✔Dowiesz się o możliwościach modułu Image and shape

Na pewno nie raz widziałeś modele 3D o skomplikowanym kształcie i zastanawiałeś się jak powstają. Być może zdarzało Ci się też podziwiać nowoczesne kształty karoserii aut, myśląc czy sam mógłbyś tworzyć coś tak zaawansowanego. Uwierz mi, jeżeli znasz podstawy projektowania, to nic nie stoi na przeszkodzie! Musisz jedynie zdobyć umiejętność, które ja pomogę Ci zdobyć. Właśnie dla przyszłych projektantów powstało to szkolenie!

 

W tym kursie dowiesz się fundamentalnych podstaw z projektowania powierzchniowego czyli jak tworzyć skomplikowane kształty przy zachowaniu ciągłości krzywej. W trakcie szkolenia poznasz metody tworzenia obiektów wireframe, które są podstawą do wyprowadzana powierzchni. Dodatkowo zostaną przestawione różne metody modyfikacji, które mają za zadanie zmienić kształt nowo powstałych modeli. Po zakończeniu projektowania należy przeprowadzić analizę aby mieć pewność ze wykonana praca spełnia wszystkie normy. W dziale z analizami dowiesz się jakie narzędzia oferuje CatiaV5 i jak interpretować ich wyniki. Na sam koniec pokażę Ci demo możliwości modułu Image and Shape.

Dla kogo ?

Kurs jest skierowany do wszystkich osób początkujących jak i zaawansowanych, które chcą poznać metody i sposoby projektowania powierzchniowego. W dzisiejszych czasach, każdy zaczyna projektowanie na bryłach i bardzo często wiedza ta kończy się właśnie na tym etapie. Jednak to projektowanie powierzchniowe pozwala na tworzenie bardziej zaawansowanych brył, które ostatecznie ze względu na swój kształt mogą korzystniej wpłynąć na wyniki finalnego produktu.

 Co znajdziesz w kursie?

Bazując na swoim kilkuletnim doświadczeniu w projektowaniu powierzchniowych w wielu różnych programach postanowiłem stworzyć odpowiedni program szkolenia podzielony na działy. Każdy z działów wyjaśnia zasadę działanie poszczególnych funkcji równocześnie przygotowując kursanta do kolejnych etapów.

1.Pierwsze trzy działy to wprowadzenie do programu Catia V5. Przedstawione tu zostaną informację na temat samego programu i jego zalet. Zostanie opisany interfejs, który dla niektórych może być pewną barierą zwłaszcza na początku.

2.Dział trzeci to informację na temat ciągłości krzywej. To zagadnienie ze względu na wagę musi zostać dokładnie opisane i wyjaśnione. To dzięki ciągłości krzywej każdy może podziwiać płynne i opływowe kształty karoserii aut.

3.Dział od 5 do 9 to już opis zasad tworzenia wszystkich elementów odpowiedzialnych za powstawanie tych niezwykłych kształtów i brył. To w tym dziale będą przedstawione takie podstawy jak tworzenie punktu czy linii w przestrzeni 3D. Tutaj również zostaną opisane metody tworzenia powierzchni na bazie już istniejących elementów wireframe. Pod koniec działu zostaną zademonstrowane metody do transformacji powierzchni oraz funkcje do tworzenie bardziej zaawansowanych kształtów.

4. Rozdział 10 to już analiza naszych powstałych powierzchni. Jeśli z jakiegoś powodu podczas projektowania pojawią się błędy i jakaś powierzchnia nie będzie chciała się utworzyć to dział 10 da wam rozwiązanie. Catia oferuje szeroki zakres możliwości analiz powierzchni i brył pod każdym względem. Tylko odpowiednie interpretowanie wyników pozwoli wam znaleźć newralgiczne miejsca modelu już w fazie projektowania.

5.Działy od 11 do 13 to ćwiczenia praktyczne. Mają one pokazać w jaki sposób wykorzystać nabytą wiedzę w codziennej pracy. Pod koniec tego działu zostanie zademonstrowany moduł Image and Shape, który pokaże projektowanie z zupełnie innej strony. Będą zademonstrowane metody, które już w niedalekiej przyszłości staną się nowym standardem w projektowaniu.

Jakie umiejętności trzeba posiadać aby do niego przystąpić?

W tym kursie będziemy korzystać z programu Catia V5. Wszystkie opcje z modułu Generatve shape design będą pokazywane od początku. Ze względu, że korzystamy z bardziej skomplikowanego modułu zalecane jest aby przed przystąpieniem do szkolenia zapoznać się również z modułem Solid. Pomoże to zrozumieć chociażby takie elementy jak tworzenie szkicu czy dodawanie wiązań między elementami 2D. Wszystkie pozostałe zagadnienia będą już dokładnie pokazywane na obecnym szkoleniu.

+Czytaj dalej

Autor kursu:

Filip Gorzka

3D Designer

Filip Gorzka

3D Designer

Specjalista w modelowaniu powierzchniowym oraz renderingu, absolwent Politechniki Łódzkiej i Rzeszowskiej. Od kilku lat pracuje w przemyśle motoryzacyjnym oraz jako freelancer przy projektach związanych z renderingami i postprodukcją.

Uwielbia dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem. W swoich szkoleniach pokazuje, że programy komputerowe to narzędzia, które powinno być wykorzystane tak, aby w jak największym stopniu odciążały projektanta. Pozwolić ma to na spędzenie więcej czasu nad pracą twórczą i tworzeniu czyli tym co w projektowaniu najpiękniejsze.

Certyfikat BIMv

Dokument wystawiany tylko dla uczestników, którzy ukończyli kurs. Dokument w j. angielskim. W certyfikacie znajdziesz m.in informację o zakresie kursu, datę ukończenia, oraz swoje Imię i Nazwisko.

Średnia ocena kursu: 5.00/5

Catia V5 modelowanie powierzchniowe

189,00 

Szukasz dostawcy licencji oprogramowania Autodesk® / Trimble® dla swojej firmy? Zapoznaj się z ofertą...

2014 - ©2020 BIMV.PL

Skontaktuj się

Wyślij nam wiadomość, a my postaramy się na nią szybko odpowiedzieć. Możesz też zadzwonić na nr. 729675678

Wysyłanie
 
lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

lub     

Nie pamiętasz hasła ?

lub

Załóż konto