Tekla Structures to jedno z najpopularniejszych narzędzi, wykorzystywanych przez inżynierów do pracy nad modelami konstrukcji budowlanych na każdym etapie projektu – od koncepcji, przez realizację już na placu budowy.

Dlatego w odpowiedzi na Wasze oczekiwania postanowiliśmy stworzyć pierwszy w Polsce kurs dotyczący obsługi Tekli od podstaw, tak, by już po kilku godzinach móc sprawnie modelować konstrukcje budowlane w 3D.

połączenie stalowe w tekla structures

Użytkownicy Tekla Structures doceniają wygodę, jaką zapewnia to oprogramowanie na poszczególnych etapach modelowania – zarówno projektowania, detalowania jak i budowy.

Szczególną popularność zdobył w krajach Skandynawskich takich jak Norwegia czy Finlandia skąd wywodzi się program i firma Trimble.

W Polsce wokół Tekli narosło wiele mitów szczególnie jeśli chodzi o cenę. Nie jest do końca prawdą, że na jego licencję mogą pozwolić sobie tylko najbogatsi o czym również dowiesz się w kursie.

Do zalet Tekli zalicza się między innymi:

  • Open BIM oraz API, co pozwala na łatwe udostępnianie modeli współpracownikom oraz rozszerzanie funkcjonalności programu o wtyczki i nakładki.
  • Gotowa i bogata biblioteka komponentów i profili
  • Zintegrowana dokumentacja 2D, która jest generowana na podstawie modelu.
  • Moduł dla konstrukcji stalowych jak i żelbetowych.

I wiele więcej!

Z oprogramowania Tekli korzystają takie firmy jak:

-Barton Malow

-KMI Construction

-Procon Concrete Specialist

I inni, wiodący na rynku profesjonaliści.

zbrojenie w programie Tekla

W kursie już w pierwszych lekcjach przejdziemy przez tworzenie nowego modelu i postawimy na naukę efektywnego korzystania z interfejsu Tekli. Następnie będziemy modelować takie obiekty jak belka stalowa, śruby, płyty betonowe czy zbrojenia – a co dalej? Przekonaj się, sprawdzając trzy darmowe lekcje i zapoznając się z opisem kursu!

Michał Rogowski

BIM Engineer

Jestem absolwentem Politechniki Białostockiej na kierunku budownictwo, spec. Konstrukcje budowlane i Inżynierskie. Podczas studiów byłem bardzo aktywnym studentem m.in. przewodniczyłem w kole naukowym SKN Konstruktor, dzięki czemu miałem okazję poznać wielu ambitnych młodych inżynierów z całej Polski i Europy z racji uczestnictwa (z sukcesami) w wielu konkursach inżynierskich.

Również jeszcze na studiach zacząłem swoją przygodę z programem Tekla Structures, w którym wykonałem model swojej pracy magisterskiej, czyli budynku wysokościowego. Model ten zgłosiłem do konkursu na najlepsze modele wykonane w Tekli, organizowanego przez dystrybutora programu i wygrałem główną nagrodę. 

Po studiach rozpocząłem pracę, w dużej korporacji projektowej gdzie miałem okazję zetknąć się z wielkimi projektami przemysłowymi oraz poznać zasady pracy dużej wielobranżowej pracowni projektowej. Po pewnym czasie zostałem zatrudniony w jednym z warszawskich biur projektowych zajmujących się projektowaniem konstrukcji budowlanych za pomocą programu Tekla Structures, gdzie pracuję do dziś. Miałem okazję uczestniczyć w wielu różnorodnych projektach inżynierskich, zarówno polskich jak i zagranicznych. Obecnie prowadzę projekt zagraniczny związany z modelowaniem konstrukcji drewnianych w programie Tekla Structures. Uczestniczę również w innych ciekawych projektach najczęściej związanych z konstrukcjami stalowymi.

0 Komentarzy

Napisz komentarz

2016 - ©[current-year] BIMV.PL